Haçlı terörü Afrika’da hep vardı!

Dünyanın en sakin barışçıl ülkelerinden biri kabul edilen Yeni Zelanda’da bir terörist tarafından iki camimize düzenlenen saldırıda 50 kardeşimizi şehid verdik. İslam ve Türk düşmanı olan teröristin hedefinde tüm Müslümanlar vardı. Orada sadece Yeni Zelanda’ya yerleşen Müslümanlar hedef alınmamış Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika’da yaşayan Müslümanların tümü birden hedef seçilmişti. Camide hunharca katledilerek şehid kardeşlerimiz bizler için can verdiler, bizler için kurban oldular.

Haçlı saldırıları yeni değildir, 1095’te bir Fransız asıllı keşisin başlattığı savaş yıllardır Müslümanları hedef almakta, kadın çocuk yaşlı demeden Haçlı teröristlerin kurbanı olmaktalar. Bazen Afaganistan’da ABD savaş uçakları bir köy düğünündeki Müslümanları hedef alarak onlarca, yüzlerce Müslüman’ı öldürür sonra da “hata yapıldı” açıklamasını yaparlar utanmadan. İngiliz uçakları Kenya’daki Dedab kampında yine masum insanları hedef alır çoğunluğu çocuk ve kadın kırk kişiyi katleder “istihabarat hatası” der geçerler.

Yeni Zelanda Başbakanı bu saldırıdan dolayı özürlerini beyan etse de Haçlıların kini değişmiyor ve Somali, Mali, Nijerya, Güney Sudan gibi birçok ülkede Müslüman kanı dökmeye devam ediyorlar.

Afrika’da Haçlı terörü, ilk beyaz Avrupalının kıtaya ayak basması ile başladı ve o günden bu yana aralıksız devam ediyor. Daha geçen yıllarda dünyanın gözü önünde kendilerine “anti Balaka” denilen aşırı Hıristiyan gurup tarafından on bine yakın Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman katledildi. Nijerya’nın birçok şehrinde Müslümanların camilerine saldırılar yapıldı. Bazen Hristiyan aşırılıkçılar, bazen de onların himayesindeki Boko Haram tarafından saldırıya uğradı, 2 bin Müslüman’ın hayatına kastedildi.

Fakat Yeni Zelandalı teröristten hiçbir farkı olmayan Joseph Kony adında eski bir rahip olan bir isyancı liderin kurduğu “Tanrının Kurtuluş Ordusu”, hakkında yakalama kararı olmasına rağmen on yıldan fazladır Uganda, Güney Sudan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo’da Müslümanları katletmeye devam ediyor.

1999 Nisan’ında Joseph Kony’nin öncülüğünde 35 kadar isyancıdan oluşan bir grup Uganda’nın kuzeyinde bir Müslüman köyüne baskın düzenlenir. Köylüler Ramazan Bayramı namazı için çevre köylülerle birlikte Türkiye’den bir STK tarafından yapılan camide toplanmışlardır. Camide namaza durulmuşken Tanrının Kurtuluş Ordusu adlı terör grubu Müslümanların üzerine ateş açar ve 70 kadar Müslüman’ı katleder. Daha sonra köydeki çalı çırpıdan yapılmış evleri ateşe verir ve kadınları öldürerek çocukları kaçırırlar. Bu hâdiseden sonra Kony bir Uganda basın kuruluşunu arayarak saldırıyı üstlenir ve “Kudüs’ün intikamını aldık” der.

Joseph Kony, bu katliamından sonra üç yüz civarında benzer katliamlar yapar, hedefindekilerin çoğunluğu Müslümanlardır. Çünkü kendisi fundamentalist Hıristiyan öğretilere inanmakta ve tüm Müslümanların yeryüzünden silinmesini savunmaktadır.