CHP’nin masasındaki Türkiye’yi zayıflatacak PKK-FETÖ diyeti

Seçim bitti bitmesine ama tartışma bitmedi, aksine yeni başladı. Şimdi sıra seçimde CHP’ye destek veren FETÖ ve PKK’ya diyet ödeme vakti. Seçim öncesinde de beyan edildiği üzere verilen desteğin karşılığını istemede. Bu kez Kandil ve Pensilvanya isteyecek, CHP’li belediyeler verecek. Ya pazarlık gereği verecek ya da bedelini ödeyecek. Verirse, ki başka çaresi yok, milletin kaynakları ile FETÖ ve PKK terörü finanse edilecek, Türkiye’yi zayıflatacak… O halde şimdi sıra CHP’nin büyük imtihanında!

31 Mart mahalli idareler seçimi öncesinde HDP/PKK, FETÖ, CHP, İP, Saadet koalisyonu arasındaki pazarlıklar, seçim sonrasının da gündemi olmaya devam ediyor. Sandık öncesi, sandıkta ve sandık sonrası süren bu birlikteliğin, kazanılan belediyelerdeki kadro ve rant paylaşımı ile de süreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

HDP böyle tehdit etmişti

Zira seçimden haftalar önce HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli aynen şöyle demişti: “Biz aday çıkarmıyoruz. Bizim aday çıkarmamamız bir seçenektir. Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP›lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt›ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır. O kentin belediye başkanı olmayacak, o olsa olsa o kentin kayyumu olur. Biz bu riski alıyoruz. Seçmenlerimize diyoruz ki biz bu riski alacağız ve Türkiye›yi değiştireceğiz.» Yani Temelli açık açık ve üstüne basa basa CHP’nin HDP’nin isteklerini yapmak mecburiyetinde olduğunu söylemişti.

Terörist belediye başkanını yargılamıştı

HDP’nin 2014’de kazandığı belediyelerdeki icraatları göstermiştir ki, belediyelerin tüm imkânları halka değil, terör örgütü PKK’ya aktarılmıştır. Görevden alınıp yerlerine kayyum atanmasının tek nedeni buydu. Bir dönem HDP’den Diyarbakır’da Belediye Başkanlığı yapan Osman Baydemir’in kendi belediyesinde işçi statüsünde çalışan PKK/KCK’lı temizlik işçisi Ümit A. tarafından sorgulandığı delilleriyle ispat edilmişti.

FETÖ’den HDP ile CHP’ye açık destek

Öte yandan FETÖ’nün firari teröristleri de seçim sürecinde açıkça HDP, CHP, İP, Saadet ittifakını desteklediklerine dair çok miktarda video yayınlamıştı. Video yayınlarından biri de firari Ekrem Dumanlı idi. Dumanlı videosunda Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu överek ‘millet ittifakı’na rey verilmesini istemişti.

HDP ile CHP’yi nasıl ayıracağız?

Bugün HDP ile PKK’yı birbirinden ayıramazken HDP ile CHP karmaşası çıkmıştı. Bu yetmezmiş gibi şimdi de HDP, CHP, PKK, FETÖ, İP, SP arasındaki ayırımın nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Özellikle FETÖ’nün kiminde Kemalist, kiminde dindar, kiminde milliyetçi, kiminde de marksist kimliğe bürünerek tümünün içinde cirit atması, son seçimin asıl kazananının FETÖ olduğu yorumlarına neden oldu.

Diyetsiz olmaz

Diğer bir gündem ise FETÖ, HDP, PKK, CHP, İP, Saadet’i aynı çatı altında birleştiren şeytanî aklın kim olduğu sorusu. Pek çok kimseye göre bu koalisyon daha önceden var idiyse de birlikteliğin temelleri 17/25 Aralık yargı darbesi sürecinde atıldı. Gezi ve hendek terörlerinde bağ kuvvetlendirildi. 15 Temmuz’da ise nikâh tümüyle kıyıldı. Şimdi ise sıra elde edilen belediyelerdeki kadrolar ile kamu kaynaklarını bölüşmekte. Bu işten en zararlı çıkacak partinin iyice taban kaybederek marjinalleşen Saadet, en çok kazananın ise FETÖ ve PKK olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Terör örgütlerinin destek verdikleri partilerden muhtemel istekleri

– Belediye kadrolarına FETÖ ve PKK’lıların yerleştirilerek terörist istihdamı

– Belediye kaynaklarının terörün finansmanına aktarılması

– İhalelerin terör örgütü destekçisi firmalara verilmesi

– Belediye tesislerinin FETÖ ve PKK’ya açılması

– PKK ve FETÖ üye veya destekçisi kişilere eğlence programları düzenletilmesi

– Terör örgütlerinin propaganda materyallerinin belediye imkânları ile basılması

– Teröristlerin belediyelerin sağlık imkânlarından gayri resmi olarak yararlandırılması

– Belediye araçları ile terörist taşınması

– Belediyelerin iş makinalarının terörün hizmetine sunulması

– Teröristlerin belediyelerin resmi mekânlarında saklanması

– Belediye kaynakları ile teröristlere gıda yardımı yapılması

– Terörü şehirlere yayarak sivilleştirme

Benzer konular