Virüs aşılanıyor mu?

Bilinen ismiyle The Flu… Kelime mânâsı itibariyle her ne kadar gribi karşılasa da teknik olarak ‘virüs’ denilmek isteniyor filmde. H5N1’in patlak vermesi ile birlikte ortaya salgın hastalık aniden yayılmaya ve çeşitli yıkımlara sebep oluyor. 2013 yılı Güney Kore yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kim Sung-su oturuyor. Başrollerinde Jang Hyuk ve Soo Ae’nin yer aldığı filmde hastalık solunum yoluyla bulaşmaktadır ve hastalığı kaptıktan 36 saat sonra ölüm gerçekleşmektedir.

Filmin baş sahnelerinde eczanede öksüren bir gencin önce küçük bir çocuğa sonra bütün mekâna virüsü nasıl yaydığı işlenmektedir. Eczanede virüsü kapan her bir kişi ise gittiği sınıfta, evde, toplu taşımada öksürmeye başlar ve virüs inanılmaz bir hızla yayılmaya başlar. En kötüsü ise bunun tespitinin yapılamayışı olur.

Vücut sıcaklığı kırk derecenin üzerinde bir hastanın karantinaya alınışıyla anlaşılır her şey. Hastanın kanında zehir olduğu ve tansiyonun kontrol edilemez bir hâle geldiği öğrenilince derhâl karantinaya alınır. Teşhis koyulur: Kuş gribi..

Yeni sayımızda!

Benzer konular