Söyleyecek sözü olan, tavır koyabilen bir yayın oldu

Haber dergilerinin ülke gündeminde ne kadar belirleyici olduğunu çeşitli vesilelerle tecrübe etmiş bir milletiz. 90’lı yıllarda Nokta, Tempo ve Aktüel gibi dergilerin siyasetten, toplum mühendisliğine nasıl etkili bir misyonu olduğu da hepimizin hatırında.
Şimdilerde yazılı basın hızla yerini dijital mecralara bıraksa da gündelik haber içeriklerinin ötesine geçen, meseleleri derinlemesine ele alıp tartışan, soru soran, sorgulayan, gerektiğinde eleştirisini ortaya koyabilen haber dergilerini eminim sahici okurlar çok özlüyor.

Gerçek Hayat dergisi bu mânâda ‘dindar’, ‘muhafazakâr’, ‘İslâmcı’ mahallenin dikkate değer mecralarından biri oldu. Söyleyecek sözü olan, tavır koyabilen bir yayın oldu çoğu zaman.

Hakan Albayrak derginin ruhunu mayalayan isimdi. Onun etrafında âdetâ kalem neferlerinden oluşan bir ekip ülke ve dünyada olup bitenlere Müslümanca bakışın kaydını düştü yıllarca. Ne çok gencin eli kalem tuttu, ne çok genç davanın, mücadelenin, derdin, dermanın izini sürdü sayfalarca yazılıp çizilende.

Devamı Gerçek Hayatın yeni sayısında!

Benzer konular