Bu hafta ne söyleyeceğiz?

2003 yılının Mart sonu ya da Nisan başıydı Gerçek Hayat’ta çalışmaya başladığımda. Ekipte zafer havası vardı. ABD askerlerinin Türkiye üzerinden Irak’a geçmesini öngören 1 Mart tezkeresinin Meclis’te reddedilmesinde payları olduğuna inanıyorlardı.
İsmet Özel’in “Amerikalı değilim hiç olmayacağım” sözü yazılı tişörtlerin giyildiği aktivizm dönemine yetişemedim. Ancak dergideki arkadaşlarla Doğu Konferansı üyelerine katılıp İncirlik’e gitmişliğimiz hatta ABD’nin muhtemel Suriye işgaline karşı Şam’da bayrak göstermişliğimiz oldu.
Gerçek Hayat anarşist/aktivist bir dergiydi.
Hakan Albayrak, Levent Gültekin, Nuray Mert, İsmet Özel, Murat Menteş, Murat Zelan, Halime Kökçe, Tayfun Salcı, Bekir Fuat, Suavi Kemal Yazgıç, Mehmet Ali İzmir ve Numan İlhan her an “olay” çıkarabilecek isimlerdi. Sonra Ali Gümüş ve Ersin Çelik de aramıza katıldı. (Derginin o dönemki sahibi Levent Gültekin ve yazı işleri müdürü Murat Menteş şimdi nerede acaba?)
Haftalık haber toplantısında sayımız azdı. Topu topu 3-5 kişiydik ama değişmez mottomuz “Bu haftaki sözümüz ne olacak”tı. Sonuçta dergi Cuma günü (o dönemler dergi matbaaya Salı günü veriliyordu) okuyucuyla buluştuğunda Türkiye hatta tüm dünyaya ayar vermiş olacaktık.

Devamı Gerçek Hayatın yeni sayısında!

Benzer konular