Nice sayılara…

Gerçek Hayat, 28 Şubat döneminin bunaltıcı baskısının insanlarımızda derin kırılmalara yol açtığı zor günlerde çıktı. Taze, diri, derin bir nefes alma ve kendine gelme arayışının eseriydi inanan insanlar için… Zihinlerdeki yılgınlığı ortadan kaldıracak bir silkinişin arayışıydı. İmkansızlıklar içinde bir imkan oldu, büyüdü, yaşadı ve yoluna devam ederek nihayet 1000. sayısına erişti.
Soğuk bir Ankara gecesini daha ılık bir İstanbul sabahına bağlayan bir tren yolculuğunda doğdu Gerçek Hayat fikri. Selahattin Yusuf’un nikah töreni için Hakan Albayrak’la birlikte Ankara Garı’ndan yola çıktık. Projelerin bir biri ardına sıralandığı bir sohbetin ortasında memleketin üstündeki ölü toprağını atacak bir haftalık derginin ne kadar iyi olacağı noktasına geldik birlikte.

Yolculuğun geri kalanı o dergiyi tasarlamanın heyecanıyla geçti. Sabah İstanbul’a iner inmez Levent Gültekin’i aradık ve detayları onunla paylaştık. O da bir arayış içindeydi. Yeni Şafak’ta çalıştığı yıllardan tanıdığı epeyce insan vardı Anadolu’da. Dağıtım ve abonelik işlerini yürütecek bir temsilciler listesi oluştu kısa zamanda.

Hemen çalışmalara başladık. Herhangi bir sermaye yoktu ortada. Bazı temsilci arkadaşların da katılımıyla kâğıt almaya yetecek kadar bir para toplandı hatırladığım kadarıyla. Okmeydanı’nda bir büro tutuldu. Levent Gültekin derginin sahibi olarak görünüyordu, ben ve Hakan da ortak yayın yönetmeni olduk.

Devamı Gerçek Hayatın yeni sayısında!

Benzer konular