Heyecan hep doruktaydı

Gerçek Hayat’ın yeni kuşak yöneticilerine ve emektarlarına merhaba. Gerçek Hayat dergisinin, kuruluşundan itibaren uzun yıllar abone ve dağıtım başta olmak üzere, bir grup arkadaşımla birlikte idari kısmında yönetici olarak çalıştım. Ekip olarak bizler, derginin görünmeyen emektarları olarak birçok önemli hâdiselere şahitlik ettik.
Bunların başında şüphesiz ki, derginin bayilere ve temsilcilere ulaştırılmasıyla ilgili fiili zorlukları aşmak geliyordu. Bu da Gerçek Hayat’ın zamanında okura ulaştırılmasından, yeni okurların kazanılmasını sağlayacak bir dizi işin sağlam bir koordinasyon içinde birlikte yürütülmesini zorunlu kılıyordu. Bu mânâda mutfağın berisindeydik ama mutfaktaki faaliyetin tiraja etkisini ölçmek ve okura dönük problemleri zamanında aşmak konusunda atılacak adımlar hususunda da belirleyici bir role sahiptik.

Sorumluluk alanımızın genişliği, aynısıyla stresli, telaşlı, sancılı ve sıkıntılı bir çalışmayı beraberinde getiriyordu, ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, yazarıyla, okuyucusuyla, temsilcileriyle ve idari kısmıyla Gerçek Hayat dergisinin tam aile anlayışıyla çalışması sayesinde her zorluğun üstesinden birlikte gelmek de bizlere büyük bir keyif veriyordu.

Devamı Gerçek Hayatın yeni sayısında!

Benzer konular