Yeni Gerçek Hayat ve hedeflerimiz

Türkiye gibi mâzisi, gelecek hayal ve hesapları, coğrafî konumu, mensup olduğu değerlere yönelik düşmanlığın bir neticesi olarak gündemler öylesine hızlı değişmekte ki, her birini izlemek, doğru tahlil etmek ve çareler üretici yayınlar yapmak zarureti var. Günlük gazetelerin çoğu kez başarması imkânsız olan bu yük, haftalık başka refiki olmayan bir derginin omuzlarında duruyor ve bunun farkındayız.

Mâlumunuz olduğu üzere, 2018 Aralık ayında Gerçek Hayat’ta bir bayrak değişimi olmuş ve bu fakir derginin genel yayın yönetmenliği görevini üstlenmişti. 948. sayı ile başlayan yolculuğumuz bir yıl sonra 1000. sayıya erişti elhamdülillah.

Bundan tam bin hafta önce başlayan Gerçek Hayat’ın bininci sayısını neşretmek bize nasipmiş.

Kurulduğu günden bu yana ‘tabloid boy’ da denilen küçük yahut yarım gazete ebadında çıkmakta olan Gerçek Hayat, 957’nci sayı ile sona erdi. Tam 42 sayıdır yeni boy, yeni kâğıt ve yeni tasarımla çıkıyoruz.

Gazete kâğıdından birinci hamur zarif kâğıda, gazete kâğıdı kapaktan kalın kuşe kâğıda ve gerçek dergi ebadına terfi ettik. Üstelik yeni bir tasarımla. İnce bir dokunuş dışında logomuza müdahale etmedik.

Pek çoğu iktisadî açıdan zorlanarak hayatlarını sürdürseler de ülkemizde çok sayıda edebiyat dergisi var. Gerçek Hayat ise, ilk baştan kurulu düzene itizalci bir haber dergisi kimliği ile yolu koyuldu. Zaman zaman varlık nedenini karıştırıp, edebiyat dergisi gibi davrandığı da görüldü.

Bu ikileme son vererek, Gerçek Hayat’ı haftanın en mühim meselelerini enine boyuna analiz etmeye çalışan bir mecmua kimliğine kavuşturmak nasip oldu. Taraflı, güncel bir haber dergisi olarak, solcu veya liberal kesimde de olsa Gerçek Hayat’ın bir rakibi yok.

Daimi yazar kadrosundan ziyade hedeflediğimiz konuyu, mevzuyu enine boyuna bilen, bakışı sağlam, İslam’dan ve Türkiye’den taraf, Türkçesi düzgün kalemlere gündemi tahlil ettirerek daha zengin bir kalem ordusuna erişmiş olduk.

Hz Âdem ile şeytanın kapışması, atamız Âdem (a.s.)’ın evlatları Hâbil ile Kâbil’in mücadelesi ile başlayan ve kıyamet saatine dek sürecek olan hak ve bâtıl savaşı bizim de savaşımız. Meselelere Müslüman penceresinden bakmak bizim olmazsa olmazımız. Ancak derdimiz o kadar çok ki, hangi birine temas edebilir ve ne kadarını kapağa taşıyabilirsek onu kâr sayacağız.

Geçmişe nazaran daha büyük dertlerimiz var. Dört bir yandan değil, kırk bir yandan kuşatılmış durumdayız. Kan ve gözyaşı bizim gündelik meselemiz, Batının ise gıdası. Bunun faturasını başkalarına keserek görmezlikten gelecek değiliz.

Bunca şey düşmanın güçlü olduğundan değil, bizlerin İslam’dan, kadimden, iyiden uzaklaşıp, dünyevî olanın, kötünün izini sürmemizden değil mi? Günahlarımız ve kendi ellerimizle ürettiğimiz kusurlarımızdan kaynaklanmıyor mu?

Türkiye gibi mâzisi, gelecek hayal ve hesapları, coğrafî konumu, mensup olduğu değerlere yönelik düşmanlığın bir neticesi olarak gündemler öylesine hızlı değişmekte ki, her birini izlemek, doğru tahlil etmek ve çareler üretici yayınlar yapmak zarureti var. Günlük gazetelerin çoğu kez başarması imkânsız olan bu yük, haftalık başka refiki olmayan bir derginin omuzlarında duruyor ve bunun farkındayız. İşte bu yüzden,

Camilerdeki kadınların erkekler arasına girerek güya namaz kılma fitnesi
Şer ittifakının Suriye’deki kirli gayeleri
Üçüncü cins yani cinsiyetsizlik belâsı
Türkiye’deki yabancı medya istilâsı
Kirletilen suyumuz
Yükselen altına dayalı ekonomi
Nükleer silah tartışmaları
Doğu Türkistan’daki Çin ve ABD terörü
Körfez’deki işbaşına gelen veya gelmekte olan 5. nesil kukla veliahtlar
İlki 3 Mart 1924’de yapılan Türkiye’nin başının belâsı darbeler
Vatikan mensuplarının sübyancılığı
Dünya tarihinde ilk kez bir Müslüman devlete muharref Tevrat tefsiri bastırılıp, herkesin okumasının tavsiye edilmesi fitnesi
Batının ürettiği terör yahut Batı Terör Örgütü
Esareti süren Ayasofya
CHP’nin PKK ve FETÖ yandaşlığı
HDP’nin ‘Siyonizm’in askerleriyiz’ çıkışı
Avrupa’da küle çevrilen katedral yangını
Türkiye’nin diplomalı ve ama vasıfsız okumuşları
Türkiye’ye yönelik iktisadi saldırı
Merhum Kadir Mısıroğlu özel sayısı
İstanbul seçimlerindeki sandık yolsuzluğu
İnsanlığı tıp endüstrisine köle etmek için kullanılan silahlardan biri olan aşı terörü
Kudüs-ü Şerif özel sayısı
Çin ve ABD arasındaki tüm dünyayı etkisi altına alan teknoloji savaşı
İBB Başkan ‘adayı’ Ekrem’in seviye düşürücü skandal sözleri
Muhammed Mursi’nin şehadeti
Gençlerin isyanı
Türkiye’nin Akdeniz çıkartması
Organ nakli için yapılan beyin ölümü cinayetleri
Merhum Mehmet Şevket Eygi özel sayısı
Kene vb. biyo-terör faaliyetleri
Üzeyir Garih cinayeti
Asya’da artan gerilimler
Dijital ölümsüzlük
Terörün fikir babası batı felsefecileri
FETÖ’cüleri kaçıran ve koruyan mekanizma
Masonların Siyonizm’in maşası olduğuna dair istihbarat raporları
Muhafazakâr kitledeki artan çürüme
27 Mayıs darbesinin CIA ile ilişkisi ve İnönü’nün cinayetleri
Akşemseddin Hazretlerinin tarikat tâcının bulunması
Mustafa Kemal’in öldürülmesi
Barış Pınarı Harekâtı
İran işgalindeki Irak özel sayısı
Sigaranın tıbbî ve fıkhî yönü
İnönü’nün kurdurduğu sapkın masonik tarikatlar
Ispanak üzerinden tarım zehirlerini aklama girişimi
Afrika’nın yeni düşmanları ve kadim dostu
Halk arasında yayılan Kemalizm virüsü
CHP’deki taht savaşları
Libya ile Türkiye arasındaki kıta sahanlığı anlaşması
Gençler arasında salgına dönüşen K-POP meselesi. Son bir yılda kapağa taşıyabildiğimiz konular. Bunun üç beş katı konu ise kapak olmadan derginin sayfalarında incelenip, analiz edildi.

Bizi ve dünyamızı bekleyen sayısız tehlike var. Yakın tarihimizle yüzleşmemizi sağlayacak onca konu bizi bekliyor. Bozulan sağlık, artan kısırlık, Akdeniz’de yükselen ateş, siyasetteki depremler, Avrupa kazanı, Rus’un yırtıcılığı, ABD’nin arsızlığı, Çin’in vahşiliği, Körfez’in bel altı ahvali, gıda ve tohum krizi, İran’ın mezhep kökenli yayılmacılığı, terör, masonik istila, genetik kıyamet, kanser ve diyabet salgını, gençlere yönelik müzik ve moda operasyonları, cinsiyet oyunları, feminist arsızlık, yanlış öğretilen tarih, darbeler, diktatörler, benliklerimiz, kifayetsizliklerimiz, nesil emniyetinin tehlikeye girmesi, nüfus kıtlığı, içimizdeki bukalemunlar, 657, GDO, sağlık ve diploma fetişizmi, çocuk tapıcılığı, sosyal medya savaşları, hava araçlarının geleceği, çevre meseleleri, hapishanelere çevrilen beton yığını meskenler, ırkçılıklar, İslam’ı tahrif etme hareketleri, eğitim, mesleklerin yok edilişi, topraktan kopma, robotik istila, 5G cinneti, ruhî bunalım salgını diyerek uzayıp giden yüzlerce binlerce mesele incelenmek üzere bizi, Gerçek Hayat ekibini bekliyor.

İşimiz zor ama yılmak yok. Çabalayacağız, gayret edeceğiz ve inşaallah da başaracağız. Yalnız değiliz ve samimi olduğumuz müddetçe Allah’ın bizimle olduğunu biliyoruz. Kıymetli okuyucularımızın da Gerçek Hayat’ı satın alarak, abone olarak, başkalarına tavsiye ederek desteğini sürdürmesini, iyi yaptığımızda takdir, kötü yaptığımızda da ikaz etmesini bekliyor olacağız. Zira bu bizi daha da güçlendirecek.

Herkese hesabı verilebilir bir G/gerçek H/hayat niyaz ederken, bu sayımızda bizi yalnız bırakmayan Albayrak ailesi, bakanlarımız, bürokratlarımız, eski ve yeni yazarlarımız ve tabi ki siz okuyucularımıza müteşekkiriz.

Selam ve dua ile