Erdoğan’a karşı yeni darbe girişimi!

Gerçek Hayat, bu hafta çarpıcı, endişe verici, tartışmalara neden olacak bir dosya açıyor; Türkiye’nin darbeler ve darbe girişimleri tarihine yeni bir sayfa açacak ölçüde bir kirli dosyanın kapağını aralıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yeni bir uluslararası komplonun ilginç ayrıntılarını sunuyor.

İran ve Rusya’nın açık işgali yüzünden Suriye savaşının bölgeselleştiği, kartların açık oynandığı, vekâlet savaşlarının yerini doğrudan hesaplaşmaya terk ettiği bir dönemde Türkiye’yi hedef alan ve ardı ardına dalgalar şeklinde sınırlarımızı vuran uğursuzluklara bu sefer de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) katıldı.

BAE merkezli, onun finanse ettiği, Arap dünyasının tamamını harekete geçirecek ve doğrudan Erdoğan’ı hedef alacak darbe kampanyası önce Arap medyası üzerinden servis edilecek. Çirkin kampanyalar düzenlenecek, Erdoğan ve Türkiye’nin imajı hedef alınacak.

Ardından Türkiye’deki muhalif medya finanse edilip kampanyanın Türkiye ayağı başlatılacak. AK Parti iktidarından memnun olmayanlar seferber edilecek. Askerler provoke edilecek. Terör tırmandırılacak. Ardından Erdoğan bitirilecek!

Tabii tüm bunlar BAE’nin yetmiş milyon doları ile yapılacak. Acaba bu milyon dolarların ne kadarı Türkiye’deki bazı medya kuruluşlarına ve yazarlara dağıtılacak?

Peki, BAE böyle bir kampanyayı yürütebilecek güçte mi? Elbette hayır. BAE kampanyanın merkeziyse bilin ki bu, çok uluslu bir operasyondur. Türkiye’de devam eden sessiz devrimi akamete uğratmak, Arap dünyasında Müslüman Kardeşler etkisini tehdit olmaktan çıkarmak, Türkiye’nin coğrafya üzerinde giderek güçlenen etkisinden kurtulmak ve onu oyun dışına çıkarmak isteyen herkes bu işin içinde olabilir.

Yayınladığımız bu dosyaya göre BAE’nin ortakları Mısır ve Rusya. İşin organizasyon kısmı ise coğrafyanın en kirli adamı Muhammed Dahlan’a sipariş edilmiş. Bu amaçla BAE’de toplantılar yapılmış, Dahlan Moskova’ya gidip Putin’le bile görüşmüş.

Peki kim bu Dahlan?
Gazze direnişine karşı yürütülen İsrail saldırılarında İsrail istihbaratı adına çalışan, İsrail-Mısır istihbaratının talepleri doğrultusunda Hamas liderlerine yönelik suikastları organize eden, Yaser Arafat’ı zehirletip öldürten kişi. Şimdilerde Sırbistan pasaportu taşıyor.

Hamas, Gazze’yi kontrolüne aldığında Dahlan’ın gizli arşivini de ele geçirmişti. Oradaki silahları, istihbarat malzemelerini, suikast operasyonlarını, ABD özel birliklerinin Mısır ve İsrail istihbaratı ile birlikte Filistin halkına yönelik saldırılarını içeren müthiş bir arşiv ortaya çıkmıştı. 2008 yılında bu arşivlere, suikastlara, Arafat cinayetine, Dahlan’ın istihbarat bağlantılarına ilişkin dudak uçuklatan gerçekleri Yeni Şafak’ta yazmıştım.

Erdoğan’ı cezalandırmak istemelerinin nedeni, onun Müslüman Kardeşlere desteği, sahip çıkmasıymış. Bu, Mısır’ın gerekçesi olabilir. Ama senaryo çok daha büyük. Erdoğan’ın hedef yapılmasının sebebi yüz yıl sonra Türkiye’yi taşıdığı devrim sürecidir ve bu devrim coğrafyamızdaki küresel hesapları altüst etmektedir. Dolayısıyla bu sürecin durdurulması gerekiyor!

Gezi terörü üzerinden Erdoğan’ı devirip Türkiye’yi Ukrayna yapmak istediler. 17 Aralık darbe girişimiyle Erdoğan’ı devirip ülkeyi Mısır’a döndürmek, İstanbul’da darağaçları kurmak istediler. Şimdi de BAE parasıyla yeni bir dalga başlatılıyor.

Özellikle bugünlerde terördeki tırmanışa, üniversiteler üzerinden yürütülen kampanyalara çok dikkat etmek gerekiyor. 1128 akademisyenin teröre destek veren son çıkışı bu kampanyanın ürünü olabilir mi? Yetmiş milyon doların Türkiye içindeki dağıtımına başlanmış olabilir mi?

Bu sayıda güçlü yazılarla, zengin dosyalarla okuyacağınız Gerçek Hayat, işte bu büyük seferberlik döneminin en güçlü direnç noktalarından biri olacak. Türkiye’ye karşı oynanan küresel ölçekte kirli oyunlara karşı direnen medya organlarına bir yenisi eklendi. Çünkü “Acımasız Direniş” dönemindeyiz ve o büyük yürüyüşün devamı için seferberlik halindeyiz.