Derebeyi İmamoğlu

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun her miting ve toplantılarında dikkat çektiği en önemli konu kuşkusuz ‘Şeffaflık!’

İmamoğlu’nun 5 yıllık Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde mal varlığının nasıl arttığını incelemeye ne dersiniz? Bunun için fazla bilgiye gerek yok. Gelin Beylikdüzü’nde bir yürüyüşe çıkalım.

Sakin bir pazar gününde Beylikdüzü’nü ziyaret etmek istediniz, bunun için Beylikdüzü E-5 Karayolunda sizi Ekrem İmamoğlu’nun gülümseyen yüzü ile devasa bir ‘Hoşgeldiniz’ yazısı karşılar.

Ardından Beylikdüzü ilçe sınırlarına girersiniz.

Sakin bir pazar gününde Beylikdüzü’nü ziyaret etmek istediniz, bunun için Beylikdüzü E-5 Karayolunda sizi Ekrem İmamoğlu’nun gülümseyen yüzü ile devasa bir ‘Hoşgeldiniz’ yazısı karşılar.

Ardından Beylikdüzü ilçe sınırlarına girersiniz.

Daha önce AK Parti belediyeleri tarafından yapılan Yaşam Vadisini yürüyüp geçerken, TERAS PARK AVM isimli devasa büyüklükte, içerisinde sayısız bar, pub, cafe ve marketlerin olduğu bu AVM’yi dikkatlice incelediğinizde İMAMOĞLU İNŞAAT tabelasını görürsünüz. Beylikdüzü Belediye Başkanının soyadı da İmamoğlu’ydu değil mi? Evet! Burası çok değil, 2017 yılında Beylikdüzü Belediyesinden imar izni alınıp yapılan bir rant yuvası. Bizzat Belediye Başkanı İmamoğlu’nun mülkü.

Yürüyüşünüze devam ettiniz, devasa büyüklükte apartmanlar arasında giderken 21 katlı bir apartman görürsünüz, Zigana Evleri yazıyor. Biraz daha yaklaşıyorsunuz. Tanıdık bir logo ve yine aynı tabela İMAMOĞLU İNŞAAT!

Biraz soluklanacak ve bir şeyler içmek isteyeceksiniz.

Bulunduğunuz kafenin ruhsatı yok. Ekrem İmamoğlu tarafından ruhsat verilmemiş ve daha önce kamu malı iken ihale yapılmadan satılmış. Ruhsat verilmemesine rağmen hâlâ açık!

Bu defa yürürken yeni bir yaşam alanı olduğu söylenerek satılan bir inşaat projesi gördünüz. İsmi ‘Vira İstanbul!’ Merak etmeyin bunun tabelasında İMAMOĞLU İNŞAAT yazmıyor.

Daha önce belediyeye ait olan arazi Gül İnşaat ve Beyaz İnşaat tarafından projelendirilip satışa hazır hâle geliyor.

O da ne! Gül İnşaat ve Beyaz İnşaat’ın sahipleri İmamoğlu’nun sözde ‘eski’ ortakları.

Gül İnşaat, Beyaz İnşaat ve İmamoğlu İnşaat!

Bu üç inşaat şirketi Beylikdüzü’ndeki inşaat pastasının en az yüzde 70’lik dilimini aldı.
Beylikdüzü Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait bazı borç ödemelerini bu siteden daire vererek yapıyor.

Proje için bahsedilen miktar 202 milyon TL.

Beylikdüzü halkından alınan 202 milyon TL Gül, Beyaz ve İmamoğlu İnşaat tarafından kullanılıyor.

İmamoğlu İnşaat’ın Beylikdüzünde 33 Bina, 980 Daire, 156 Dükkân, 12 Villa, 73 Ofis ve sayısız ortaklığı bulunuyor.

Trabzon’un 40 haneli bir köyünde, 3 ailenin yaşadığı 60 metrekarelik bir evde doğup büyüdüğünü söyleyen Ekrem İmamoğlu’nun, belediye başkanı olduğu ilçede gerçekleştirdiği ortaklık ve ticaret ile mal varlığı bunlar.

Benzer konular