Yardım meleği Lohan, Prens Selman’ın radarında

Geçtiğimiz yıllarda bir kuruluş aracılığı ile Türkiye’ye gelen ve Suriye’li mültecilerin kamplarında bir takım yardım çalışmalarına katılan ABD’li yıldız Lindsay Lohan’ın, Suudi Arabistan’ın veliaht Prensi Selman ile aşk yaşadığı iddia edildi.

Küçük yaşlardan bu yana modellik ve oyunculuk yapan ABD’li yıldız Lindsay Lohan, gençlik yıllarında yaşadığı zorlu süreç ve bağımlılıklarıyla verdiği mücadele nedeniyle dünya basınında uzun süre kendisine yer bulmuştu. Türkiye’nin gündemine ise geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği Suriyeli mültecileri ziyareti ile giren Lohan, mültecilerin hikayesini milyonlarca kişinin takip ettiği Instagram hesabından paylaşmıştı.

Hafta başında ABD medyasında Lindsay Lohan’ın Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile aşk iddiaları gündeme geldi. İddiaları yayınlayan haber sitesi Lohan’ın Selman ile ilk kez 1 yıl önce Formula 1 yarışında tanıştığını, Selman’ın Lohan’ı özel uçağına bindirdiğini ve Lohan’a kredi kartını verdiğini yazdı.

Linsday Lohan’ın menajeri aşk dedikodularını yalanlarken, ikilinin bir yıl önce tanıştıklarını ve zaman geçirdiklerini doğruladı.

ORTADOĞU KÜLTÜRÜNE AŞİNA

Son birkaç yıldır ABD dışında yaşayan ve dünyanın birçok ülkesine ziyaretler gerçekleştiren Lohan, Orta Doğu modası ve kültürüne olan ilgisi nedeniyle bir dönem ABD medyasında Müslüman olduğu haberleri çıkmıştı. Lohan, din değiştirdiğini hiçbir zaman kabul etmese de İslam ve Orta Doğu kültürü hakkındaki ilgisini gizlemedi. New York’da elinde Müslümanların kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in İngilizce çevirisiyle görüntülenen Lohan, Kur’an-ı Kerim okumanın kendini huzurlu hissettirdiğini söyledi. İlerleyen günlerde Kuveyt’te yayın yapan Siwar Shoaib’e konuşan ABD’li aktris, Ramazan’da 3 gün oruç tuttuğunu anlattı. ‘‘Kuveytli arkadaşımla Ramazan ayında 3 gün oruç tuttum. Zordu ama iyidi. Kendimi iyi hissettim’’ ifadelerini kullanmıştı.

ABD’li yıldız bir dönem Dubai’de yaşamaya başladı ve Körfez ile ilişkilerini derinleştirdi.

SELMAN’IN KÖTÜ İMAJI LOHAN’I ETKİLER

ABD’li haber sitesi Page 6, Lindsay Lohan’ın Suudi Arabistan’ın veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile yakınlaştığı hakkında haberlerin ilk yayınlayıcısıydı. Sitenin kaynaklarına göre, Lohan, prens tarafından aktif bir şekilde finanse ediliyor ve limitsiz kredi kartı, özel jeti ve geziler de dahil olmak üzere, kendisinden büyük hediyeler kabul ediyordu. Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cinayetinde veliaht Prens Selman’ın parmağı ABD ve dünyada büyük tepki çekmişti. İnsan Hakları İzleme Örgütü, veliaht Prens’in inandırıcı olmadığını Suudi Arabistan’ın soruşturmayı şeffaf yapmadığı açıklaması ile Selman’a tepkiler büyümüştü. Bu açıdan Lohan’ın Prens ile olası bir ilişkisinin ABD’de büyük tepki oluşturacağı tahmin ediliyor.

Benzer konular