Emperyalizmin “Jön”leri Afrika sahnesinde

Somali Enformasyon, Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni yılın ilk gününde önemli bir açıklama yaptı. Farkeden oldu mu, bilmem fakat açıklama şu minvalde gerçekleşti.

“Somali Federal Hükümeti, Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve Somali Kızılay Cemiyeti tarafından 28 Aralık’ta meydana gelen terörist saldırı hakkında “savaşan taraflar” şeklinde verilen açıklamayı son derece üzücü bulmuştur. Bu tür açıklamalar, Somali hükümetine ve Somali halkına karşı açık bir hakaret teşkil etmektedir. Bilhassa terörist saldırı sonucu küçücük öğrenciler ve masum insanlar kurban verilmişse…”

Bu satırları aklımızda tutalım ve terörist saldırıyı gerçekleştiren Eş Şebab terör örgütü tarafından yapılan diğer açıklamaya geçelim. Ne demişti örgütün sözcüsü:

“Savaşçılarımız, Mogadişu’daki Afgoye kavşağında, ülkemizi istila eden Türklerden oluşan bir konvoya ve onları koruyan Somalili mürtedlere saldırı düzenledi. Saldırı, konvoya ağır kayıplar verdirdi. Müslüman Somali halkına acı veren kayıplar için çok üzgünüz, hayatını kaybeden Müslümanlara baş sağlığı diliyoruz. Yaralananlara ve malları zarar görenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Mürted Türk yönetimi için çalışanlar bizim düşmanımızdır ve daha önce söylediğimiz gibi, topraklarımızdan çekilene kadar onlarla savaşmaya devam edeceğiz.”

Devamı yeni sayımızda!

Benzer konular