Altaylı’ya daha zor sorular sormalıyız

15 Temmuz’un sembol isimlerinden biri Adil Öksüz. Kaçtığı için darbeye ilişkin birçok ayrıntının karanlıkta kaldığını düşünürüz. Belki de doğrudur.

Ama Öksüz ile birlikte darbeyi yöneten, 11 Temmuz’da F. Gülen’den son direktifleri almak için Öksüz ile birlikte ABD’ye giden ve 13 Temmuz’da aynı uçakla dönen Kemal Batmaz, 15 Temmuz gecesi Akıncı’da yakalandı, müebbetle yargılanıyor. Batmaz’ın darbedeki rolü çözüldü, peki bize hayati sırlar verdi mi?

Kamera kayıtlarına rağmen Adil Öksüz’ü tanıdığını bile uzun süre inkar etti. Öksüz yakalansa suçunun cezasını çeker, örgüt de tepedeki bir adamını kaybederdi. 15 Temmuz’a dair bugün bildiklerimizden daha fazlasını biliyor oluyor muyduk? Bunlar önemli sorular…

BÜYÜK BÖLÜMÜ İSTİHBARATÇI

“İnkar istihbaratçının namusudur” derler, FETÖ’cülerin büyük bölümünün istihbaratçı gibi yetiştirildiğine şüphe yok.

Ve Enver Altaylı…

“İstihbaratçı gibi” değil resmi olarak istihbaratçı. Yolu MİT, CIA ve Alman istihbaratı BND ile kesişen, FETÖ’nün Orta Asya’ya yerleşmesinde, gizli servislerle irtibatında, Washington’da himaye edilmesinde rolü, katkısı, öncülüğü olan Altaylı yurtdışına firar etmek isterken gizlendiği evde yakalandı.10-15 sayfalık ifadesinde yalanlar, inkarlar, kısmi kabuller ve ismini andığı bazı isimlere üstü kapalı tehditler var.

 

Yeni sayımızda!