Sayı 788 - Sayı 788

Türkiye’nin en yerli dergisi

Albayrak Medya Grubu, Yeni Şafak gazetesinin öncülüğünü yaptığı misyon, yeni üyelerle, yeni yayın organlarıyla her geçen gün daha da güç kazanıyor.

Türkiye’nin ana omurgasını oluşturan, ülkenin geleceğe yönelik yol haritasını çizen irade ve hassasiyet merkezileşirken, Yeni Şafak grubu da bununla paralel biçimde merkezileşiyor, ana akım medya olmaya doğru sağlam adımlar atıyor.

Ülkemizin bugün ulaştığı durumunu yirmi yıl önceden gören ve bu değişimin, misyonun öncülüğünü kararlı biçimde sürdüren, toplumsal eğilimlerle karşılıklı etkileşim içinde olan medya vizyonumuz, bugünlerde yirmi yıl sonrasına da sağlam bir bakış geliştirme çabası içinde. Kendimize, zemini sağlam, söz gücü yüksek, perspektifi geniş bir yol çizmeye çalışıyoruz.

Bu çerçevede Yeni Şafak ve TVNET’ten sonra dijital yatırımlar hız verdik. Yeni Şafak internet sitesi Türkiye’nin ilk sıralarına yükseldi. İngilizce ve Arapça haber sitelerimizin başarı grafiği hızla yükseliyor. Bu alanda yatırımlarımız ve çabalarımız daha da dikkat çekici hale gelecek.

Dergi grubumuz için 2015 yılı zirve yılı oldu. Derin Tarih, Nihayet, Lokma, Derin Ekonomi ve Cins’ten sonra altıncı dergimizin de bugün beğenilerinize sunuyoruz: “Türkiye’nin en yerli dergisi” sloganıyla Gerçek Hayat’ı grubumuza kattık.

Gerçek Hayat, İslamcı çevrede hemen herkesin bildiği, bir yerde yolunun kesiştiği yayın organlarından biri. On beş yılı aşkın yayın süresi içinde bir çok ismi de entelektüel hayatımıza, medya camiasına kazandırmış bir dergi. Yeni Şafak’ın sahip olduğu misyona, insana yatırımla zenginleştiren bakışına benzer biçimde Gerçek Hayat da bir mektep, bir ocak oldu.

İşte biz bu misyonu daha da güçlendirmek, öne çıkarmak, cesaretini ve imkanlarını artırmak için Gerçek Hayat’ı sahiplendik. Haftalık olarak yayınlanacak, güçlü haber dosyalarıyla, yazarlarıyla, “coğrafyamız” dediğimiz ve kimliğimizi şekillendiren Müslüman Orta Kuşak’taki her gelişmeyi sayfalarına taşımasıyla kendini öne çıkaran, size çok yakın bir dergi olacak.

Önümüzdeki sayılarda Gerçek Hayat’ın etkisini ve zenginliğini artıracak güçlü dosyaların ve çarpıcı tartışmaların sayısının artacağını, yeni isimlerin aramıza katılacağını göreceksiniz.

Özverili, tanıdık, bu toprakların ruhunu taşıyan güzel bir ekiple hazırladık ilk sayımızı. Bu güzel insanların sayısı daha da artacak, Gerçek Hayat ailesi daha da genişleyecek. Desteğinizi, önerinizi ve elbette eleştirilerinizi baş tacı edeceğimizden emin olun.

İbrahim Karagül

Gerçek Hayat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Benzer konular