904 - Sayı

ABD sadece Türkiye’yi değil coğrafyayı

kaybetti. Biz olmadan harita çizilemez.

Türkiye-ABD ilişkileri bundan sonra nasıl seyredecek? “Stratejik ortaklık, dostluk, yakınlık” devam edecek mi? Yoksa Ankara-Washington arasında ipler ilk kez kopacak ve Türkiye başka bir seyahate mi çıkacak? PKK’yı ağır silahlarla donatarak sınırımızda yeni bir “ordu” kuran, tek hedefi “Türkiye Cephesi” açmak olan ABD, bu örgüt ile bağlarını her geçen gün daha da güçlendirirken “dostluğu”nun ne anlamı olabilir?

Bütün gizli hesapları açık edilen, dostluk adı altında Türkiye’yi parçalama hesapları yapan ABD, bugünkü duruşuyla bizim için açık, yakın ve en tehlikeli düşmandır. Kendileri bunu böyle düşünüyor ya da düşünmüyor ama biz sözlere değil eylemlere baktığımızda bunu net olarak görüyoruz.

Bize kendi ellerimizle tuzak kurmaya çalışıyorlar. Irak işgalinden bu yana yaptıkları gibi, Kuzey Irak’ta yaptıkları gibi, Suriye savaşını başlatırken yaptıkları gibi, Suriye’de yapayalnız bırakırken yaptıkları gibi tuzaklar hazırlıyor ve sonuçlar alıyorlar.

Suriye’nin bu hale gelmesinin nedeni ABD yalanlarıdır. DEAŞ’ın Suriye ve Irak’ta bu denli geniş alanlara yayılması ABD yalanlarıyladır. DEAŞ’ın çekilip PKK’nın bu alanlara yerleşmesi ABD yalanlarıyladır. Üstelik bu yalanların tamamı Türkiye’ye söylenmiştir. Beyaz Saray, Pentagon ya da CIA hepsi ayrı ayrı bu yalanları servis etmiştir.

Suriye’nin kuzeyinde, yüzlerce kilometrelik terör koridoru Türkiye’ye söylenen yalanların arkasına gizlenerek inşa edilmiştir. Ama artık yalanların muhatabı kalmamıştır. 15 Temmuz’dan sonra, Fırat Kalkanı’ndan sonra, Afrin müdahalesinden sonra kalmamıştır. Türkiye ABD tuzağına uyanmış, harekete geçmiştir.

Bu saatten sonra ABD de, içerideki servisçileri de söz konusu yalanları pazarlayamayacaklar. Türkiye’yi yavaşlatıp durduramayacaklar. “Daha güzel teklifler” sunup zihinleri karıştıramayacaklar. Devleti, milleti oyuna getiremeyecekler. Aynel Arab’daki (Kobani) gibi oyun kuramayacaklar.

ABD’nin artık tek hedefi, Türkiye’nin Rusya ve İran gibi bölge ülkeleriyle kurduğu yakınlığı sabote etmek. Yalanlar bundan sonra bunun üzerine kurulacak. Bir kez kandırırsa amacına ulaşacak ve Türkiye, ABD ve PKK’ya mahkum edilecek. İşte o zaman Türkiye yapayalnız bırakılacak. Çünkü Rusya ile iş yapma kapıları da kapanmış olacak.

Ama Ankara bunu yutar mı? Asla!

Türkiye’yi kaybeden ABD bütün coğrafyayı kaybedecek. Bu bir gerçek ve PKK da onu kurtaramayacak. ABD yeni yalanlar yerine bunun paniğini yaşamak zorunda kalacak.

Unutmayın; yeni bir coğrafya inşa ediliyor. Geleceğin tarihi bu yeni coğrafyaya göre şekillenecek. Biz olmadan kimse böyle bir coğrafya tasarımı yapamaz. Biz olmadan yeni bir tarih başlatamaz. Çünkü bin yıldır bu bölgenin tarihini biz yapıyoruz…

Benzer konular