ABD’den modern Hasan Sabbah’a infaz

Rusya’nın Suriye’deki kiralık kâtili, ABD’nin İsrail savunmasında kullandığı kuklası ve İran’ın yetiştirdiği en büyük kâtillerden biri olan Kasım Süleymani, ABD’nin Bağdat’ta düzenlediği hava saldırısında öldü. Çağımızın en büyük ve ‘beynelminel’ katillerinden birinin ölümü, tabii olarak tüm dünya gündemine bomba gibi düştü. Halepli mazlumların bu haber üzerine halka dağıttıkları tatlılar ise, dünyanın nasıl bir beladan kurtulduğunun resmi oldu.

“Cuma gecesi, saat 01:00 civarıydı. Kasım Süleymani, Ebu Mehdi el-Mühendis ve koruma ekipleri, iki araçla Bağdat Havalimanı’ndan şehir merkezine doğru hareket hâlindeyken, ABD’nin füze saldırısına mâruz kaldılar. İki araçta bulunan 10 kişinin tümü öldü” sözleriyle anlattı İran’ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi, Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülme hâdisesini. Aynı saldırıda ölen el-Mühendis ise, Sünni Müslümanlara yönelik saldırıları ile gündemden düşmeyen Şii terör örgütü Haşdi Şabi’nin Başkan Yardımcısıydı.

Suriye devrimi başladığından beri bölgede İran politikaları doğrultusunda mezhep savaşları yürüten ve kendi ‘mezhebinden’ olmayanları insan olarak bile görmeyen Süleymani’nin ABD ve Rusya maşalığı da böylece sona erdi.

Devamı yeni sayımızda!

Benzer konular