FETÖ’yü kim koruyor?

15 Temmuz darbe girişiminden 1 hafta sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında FETÖ avukatları Nurullah Albayrak ile Ahmet Özer’in de bulunduğu 200’e yakın avukat hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve yakalama kararı aldırdı. Kararı öğrenen FETÖ, Ahmet Özer’i kurtarmak için aynı isim ve soy isimli ama Konya’da ikamet eden Av. Ahmet Özer’i kurban seçti. İstanbul Barosuna kayıtlı FETÖ’cü Ahmet Özer’in TC kimlik bilgileri silinerek yerine Konya’da Konya barosuna kayıtlı KONTV’nin de Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ahmet Özer’in bilgileri yazıldı.
Kimlik bilgileri dijital ortamda yapılan müdahale ile değiştirilerek kolluk güçleri manipüle edildi. Konya’da demokrasi nöbetlerinde olduğu esnada İstanbul’dan gelen talimatla Ahmet Özer gözaltına alınırken FETÖ’cü Ahmet Özer ise elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçtı. KON TV’nin Yönetim Kurulu Başkanı Özer, Terörle Mücadele Şubesinde nasıl bir kumpasın içine düşürüldüğünü düşünürken FETÖ’cü Özer çoktan ülkeyi terk etmişti bile. Gerçek ise ancak 10 saat sonra anlaşılabildi.
Av. Ahmet Özer, kimlik bilgilerini değiştirenler hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma üç yıl sürdü. İdarenin şüpheli hakkında soruşturma izni vermemesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı.

 

Devamı Gerçek Hayat’ın 984. sayısında…

Benzer konular