Müslümana Kemalist aşı

19 yaşındaki Suriyeli Ali sokağa çıktığı için polis kurşunuyla can verirken, 20 yaş altı ve 65 üstü iki aydır güneşe hasretken ve neredeyse bütün ülke sokağa çıkma yasağında bunalıma girerken, TBMM Başkanından bakanlara, CHP, MHP ve İP Genel Başkanından milletvekillerine, askerlerden bürokratlara anıtkabre gitmiş, Kemalizm âyini icra ediyor. Bu da yetmezmiş gibi bir de canlı yayınlıyorlar merâsimlerini.
Kâbe yani Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevî, Kudüs-ü Şerif başta olmak üzere tüm camiler, mescidler ibadete kapalı. Cemaatla ifa edilmesi gereken cuma namazları bile yerine getirilemiyor. Sadece İslam’ın mâbedleri değil, diğer dinlerin ve hatta Katoliklerin kalbi Vatikan dahi kapalıyken, anıtkabri ayrıcalıklı kılan neydi?
Bu ideolojik merâsimin tehirine mâni olan şey neydi? İlla yapılması gerekiyorsa, herkese zorunlu kılınan ve uymayana ağır para cezası uygulanan şahıslar arası fizikî mesafe burada neden korunmadı? Ayrıca buraya katılanların bir bölümü 65 yaşın üstündeydi ve bakanlığın yasaklarında siyasetçiler istisna edilmiş de değilken onları oraya gitmeye mecbur eden şey neydi?
Yoksa hukuk kâideleri, siyasetçileri bağlamıyor muydu? Fizikî mesafeye riayet etmediği gerekçesiyle ceza kesilen kişiler, bu yanlışlığı örnek gösterip dava açarsa, hâkim ‘onlar Kemalizm’in tehir edilemez ibadetine gittikleri için örnek gösterilemez’ mi diyecek?
Kimi sevip sevmeyeceğini kimse bir başkasına dikte edemez elbette. Dileyen dilediğine inanır, dilediğini sever. Lakin İslam’a yasak olan, Kemalizm’e neden serbest? Müslüman’a, Hıristiyan’a, Yahudi’ye yasak olan, Kemalistlere neden serbest? Milletin bunları sormaya, sorgulamaya ve tepki göstermeye hakkı vardır.
En çok taaccüp ettiğimiz şey ise yeri geldiğinde kendilerini dindar, muhafazakâr ve hatta mücahid olarak tanımlayanların Kemalizm’e olan ilgi ve meyilleri. Bir zümre, Peygamber (a.s.v.)’ı sıradan bir kişiliğe çekmeye çalışırken, başka bir zümrenin yanlış rehberlere yönelmesi gerçekten acâyib hallerden. Son bir iki asırlık tarihimizden ibret alamayanlar, korona salgınından ibret alıp yeni bir dünyanın inşasını nasıl yapabilecekler?
Ankara’da bunlar olurken, Amerikalı Doktor Raşit Buttar’ın açıklamaları dünyayı sarsmaya yetti. Dr. Buttar, korona yüzünden bir kişinin bile ölmediğini söylüyor. Bunlar korona değil, grip olsalar yine öleceklerdi. Pek çok kişinin artık yüksek sesle dile getirdiği gibi, Dr Raşit de büyük bir korku imparatorluğunun var edilmeye çalışıldığını belirtiyor ve bunun temelinde tanıdık bir tartışma yatıyor: Grip aşısı! Amerikalı doktora göre korona, grip aşısı olanları vuruyor. Kim bilir belki anıtkabre gidenler de bunu biliyordur ve grip aşısı olmamışlardır.
Detaylarını iç sayfalarımızda okuyacaksınız, ama Dr Raşit, 2015’te ABD’de bir üniversitede yapılan ve Nature dergisinde de yayınlanan araştırma ile ABD hükümetince yasaklanan bir virüsten söz ediyor. Youtube ise 5G’yi eleştiren videolardan sonra şimdi de korona yasaklarına başladı ve Dr Raşit’in videosunu sildi. Bu da dönen dolapların ifşasından nasıl rahatsız olduklarının ispatıydı.
Korkmayın ve gevşemeyin, zira Allah’tan başka galip yoktur!

Benzer konular