15 Temmuz sizin de milli bayramınız ey onurlu Araplar!

Bugün, Türklerin kahramanlığıyla övünecek birileri varsa öncelik biz Araplarındır. 15 Temmuz, dürüst ve samimi Araplara; ülkelerindeki elit tabakanın, medya mensuplarının, yöneticilerin ve aşağılık hainler takımının suçunu gün gibi ortaya koyan bir ders niteliğindedir. 15 Temmuz bir ayrışmadır. Darbe teşebbüsünün başarısız olmasında Türk halkıyla aynı safta duran partilerin, medya kurumlarının, elit tabakanın ve sanatçıların ayrışmasıdır. Mısır ve sonrasında Tunus’ta kendi halkına komplo düzenleyip bir de “Kurtuluş Cephesi” olarak arz-ı endam eden maymunlar tayfası bu açıdan Arapların en utanç verici kesimidir. Çünkü onlar, insanlıktan ve vatanseverlikten nasipsiz kimselerdir. Bunlar mevcut olmasaydı, Mısır ve Tunus ümmetin istibdat ve fesat ikliminden kurtulmuş kesimini temsil edecek, birbirleriyle ve çağıyla barışık iki ülke haline dönüşecekti.

Barda, pavyonda gezme özgürlüklerine halel gelmesin diye en aşağılık duyguların esiri haline gelip önüne gelene “Siyasal İslam” damgası vuran bir güruhtur bu. Halkını aç bırakan, ekonomisini çökerten, onurunu ve özgürlüğünü ayaklar altına alan, sağa sola el açtıran askerin önlerine attığı artıkları kaybetmekten korkan bir güruh. Bu güruhun en belirgin vasfı, dikta rejimlerine kuyruk sallarken Türk halkına havlayıp durmasıdır. Estetik yoksulu sanatçıları, doğruluk fakiri gazetecileri, onurdan mahrum politikacıları ve liderleri, dinden nasibini almamış davetçileri ve din adamlarını burada görmeniz mümkündür.

Askeri diktatörlüğün ve nepotizmin fesat ikliminden kurtulma yolunu bütün Müslüman halklara öğreten, bu konuda hepimize ders veren Türk halkıyla birlikte 15 Temmuz bayramını kutlamak boynumuzun borcudur. Nitekim aynı Türk halkını, askeri diktatörlük ve nepotizme batmış rejimlerin çıkarına susturulmak istenen coğrafyanın diğer dayanağına karşı sorumluluğunu müdrik, ümmeti kuşatan tehlikelerin farkında bir liderlik yaparken görüyoruz. Askeri bir müdahale ile Katar rejimini devirme niyetindeydiler, Türkiye’nin gözünü üzerlerinde hissettikleri için bunu gerçekleştiremediler. Patronları İsrail ile birlikte organize etmişlerdi ama bir kez daha başaramadılar. Filistin direnişine ve Arap Baharı’na verdiği destekten dolayı Türkiye’yi İsrail namına alaşağı etmek isteyen kuklalara gereken ders verildi. Hemen ardından Türk askeri Katar yolunu tutarak planları bozdu. Ve hepsinden önemlisi: Avrupa’nın hasta adamı haline geldiği zamanlarda Osmanlı’nın yitirdiğini tekrar bulup kuşanan bir Türkiye var artık. İslam ümmetinin düşmanları bunun farkında… Lideri ve halkıyla Türkiye de bunun farkında…

Arap dünyasındaki karşı devrimin ahmaklarına bakarsanız asıl tehlike Türkiye. Tıpkı Siyasal İslam ve Filistin direnişi gibi. Türkiye’ye karşı İsrail’in ve Trump’ın kanatları altında kendilerine sığınak arıyorlar.

İşte tam da bu yüzden…

İnsanlık onuru ve özgürlüğün geri gelmesi için…

Temel haklar ve medeni değerlerin toplumsallaşması için…

Bu uğurda elinden geleni ardına koymayan tüm Araplar için…

15 Temmuz milli bayram olmalıdır.